Dla Mediów



Rynek Zdrowia

Portret Polskiej Medycyny


Czwarty Portret Polskiej Medycyny dla lekarza z USK Prof. Andrzej Kübler z Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii USK został laureatem Portretów Polskiej Medycyny 2016 (26.10.2016 r.). Wyróżnienie przyznawane jest przez dziennikarzy miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia już po raz jedenasty. W latach ubiegłych laureatami konkursu byli: Piotr Pobrotyn, dyrektor USK, prof. Alicja Chybicka, kierownik Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej USK oraz dr hab. Paweł Tabakow z Kliniki Neurochirurgii USK.

Portrety są wręczane w sześciu kategoriach: Menedżer Rynku Zdrowia (placówki publiczne), Menedżer Rynku Zdrowia (placówki niepubliczne), Wydarzenie Rynku Zdrowia, Lekarz Rynku Zdrowia, Osobowość Rynku Zdrowia, Lider Rynku Zdrowia.

Prof. Andrzej Kübler otrzymał tytuł Lekarza Rynku Zdrowia za podtrzymywanie przez kilkudziesięcioosobowy zespół, którym kierował funkcji życiowych kobiety tak, by na świat przyszedł jej syn. Zazwyczaj w takiej sytuacji szpital wszczyna procedurę orzeczenia śmierci mózgowej. Tym razem procedurę wstrzymano do czasu urodzenia dziecka. - Gdybyśmy uruchomili tę procedurę, kobieta byłaby formalnie martwa. Nie mielibyśmy wtedy prawa opiekować się nią w szpitalu. Utrzymywanie funkcji ciała nieżyjącej matki było dla dziecka jedyną szansą na przeżycie - tłumaczył prof. Kübler w jednym z wywiadów.

To nie jedyne wyróżnienie dla Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii USK w tym roku. W październiku otrzymała tytuł Idealnej Kliniki i została wybrana wymarzonym miejscem pracy przez anestezjologów z całej Polski. Ranking przeprowadził prestiżowy medyczny magazyn Medical Tribune. USK został już po raz trzeci wyróżniony tym tytułem.



Fot.Rynek Zdrowia

 


 
Drugie życie

Drugie życie


Pierwsza edycja kampanii Drugie życie na Dolnym Śląsku.
Modzież będzie promować transplantację.
Światowy Dzień Donacji i Transplantacji 26.10.2016 r.



Pełny tekst:





 
Kreatywny Wrocławia 2016

Kreatywny Wrocławia 2016


Dr hab. Paweł Tabakow z Kliniki Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu znalazł się wśród 30 Kreatywnych Wrocławia w kategorii nauka. To wyróżnienie dla nieszablonowych i nowatorskich wrocławian, przyznawane w tym roku po raz drugi przez portal www.wroclaw.pl.


Nagrody wręczano podczas uroczystej gali 22 września b.r. Przedstawiając sylwetkę wyróżnionego podkreślano, że osiągnięcie zespołu pod kierunkiem dr. hab. Pawła Tabakowa i prof. Włodzimierza Jarmundowicza jest sukcesem światowej skali. Neurochirurdzy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w 2012 r. wykorzystali eksperymentalną metodę rekonstrukcji rdzenia kręgowego, używając glejowych komórek węchowych. Kolejne półtora roku trwała intensywna rehabilitacja młodego mężczyzny. Pacjent odzyskał częściowe czucie w nogach, kontrolę nad funkcjami fizjologicznymi i seksualnymi, zaczął chodzić. Efekty operacji i rehabilitacji wrocławianie publicznie przedstawili w 2014 r.


Film o sukcesie polskich lekarzy pokazała prestiżowa BBC One, wyniki prac zespołu opublikowane zostały w naukowym „Cell Transplantation”, informowały o nim media na całym świecie. Rezultaty zabiegu wzbudziły nadzieję na powrót do zdrowia u tysięcy ludzi z uszkodzonym rdzeniem kręgowym.


Prace nad nową metodą rekonstrukcji zniszczonego rdzenia kręgowego w Klinice Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego trwały ponad 12 lat. Z klinicystami współpracowali naukowcy z Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN oraz fizjoterapeuci i rehabilitanci.



 
Wesprzyj Przylądek Nadziei!
  30.08.2016

Wesprzyj Przylądek Nadziei


Zakup nowego sprzętu do rezonansu magnetycznego to koszt 7 mln zł.
Każda kwota będzie dla nas nieocenioną pomocą.

Pieniądze wpłacać można na specjalnie utworzone subkonto Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego:

BGK 85 1130 1033 0018 8007 3520 0015
z dopiskiem „Rezonans dla Przylądka Nadziei USK”

 

 
Z prasy…
 

Dzień Dobry TVN



Dzień Dobry TVN 10 czerwca 2016

Ciąża monitorowana z domu pacjentki….

Materiał filmowy (drugi od góry)
----------------------------------------------------------------

Dzień Dobry TVN 8 czerwca 2016

Po napadzie nożownika stracił władzę w nogach

Dariusz Fidyka, bo o nim mowa, trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu gdzie, po operacji rekonstrukcji rdzenia kręgowego, stanął na własnych nogach. A jego pierwsze kroki porównywane były do najważniejszego kroku w dziejach ludzkości! Zobaczcie, jak Pan Dariusz radzi sobie dziś, 4 lata po operacji.

Materiał filmowy
----------------------------------------------------------------

Dzień Dobry TVN, 29 maja 2016

Hodowla komórek regenerujących chore chrząstki to szansa dla osób cierpiących na zwyrodnieniowe zmiany stawów i tych, które doznały poważnych urazów stawów w wyniku wypadków. W Dzień Dobry TVN gościliśmymy prof. Szymona Dragana i prof. Julię Bar z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu pracujących nad wdrożeniem tej rewolucyjnej metody. Dowiedzieliśmy się od nich, na czym polega wytwarzanie chondrocytów, które mają regenerować zepsute chrzastki i na jakim etapie są prace.


Materiał filmowy
----------------------------------------------------------------


 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 Następna > Ostatnie >>

Strona 31 z 38

Shock Team

Internetowe Konto Pacjenta

Wyniki Laboratoryjne

Portal Pacjenta

Odwołanie wizyty

1.jpg

Sieć kardiologiczna

1.jpg

Dobry Posiłek

logo.jpg

Konsultacje anestezjologiczne

konsultacje.jpg

Wykrywanie wad rozwojowych

UCCR.jpg

Centrum Robotyki

centrum_robotyki.jpg

Badanie opinii pacjentów

nowe.jpg

Studenci materiały szkoleniowe

nowe.jpg

Wolontariusze materiały szkoleniowe

kopia.jpg

Medycyna Nuklearna

 

Unicef

Informacja dla obywateli Ukrainy



USK pomaga Ukrainie



Obraz_425.jpg