konferencja okulistyczna

Kontrowersje w okulistyce


 W dniach 15-17 października 2015 Klinika Okulistyki Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, zorganizowała V Międzynarodową Konferencję "Okulistyka-Kontrowersje". Konferencja odbyła się w formie debat, dotyczących najbardziej kontrowersyjnych tematów współczesnej okulistyki. Celem konferencji było podjęcie naukowego dyskursu, dotyczącego problemów napotykanych przez okulistów na etapie diagnozowania, kwalifikowania pacjentów do zabiegów, przeprowadzania operacji, a także opieki pooperacyjnej - to swojego rodzaju pojedynek na różne podejścia w leczeniu, podczas których, przy użyciu pilotów, uczestnicy mogli dokonywać wyborów.

 Podczas konferencji promowany był rozwój młodych lekarzy, pojawiła się także możliwość wymiany opinii z ekspertami, a w efekcie poszerzenie bazy analiz oraz publikacji naukowych. To dla Nich organizatorzy przygotowali szereg kursów, wetlabów oraz warsztatów, podczas których w bardzo przystępny sposób mogli zapoznawać się „tajemnicami” okulistyki.

 Specjaliści z Polski, Włoch i Ukrainy dzielili się swoją wiedzą, spostrzeżeniami i opiniami z ponad tysięcznym gronem słuchaczy konferencji. Wrocławskie Centrum Kongresowe gościło ponad 1200 lekarzy okulistów z całej Polski. Sesje plenarne odbywały się na kilku salach równocześnie, aby każdy z uczestników znalazł dla siebie najbardziej interesujące tematy.

 Organizatorzy Konferencji zaproponowali zagadnienia związane z chirurgią i chorobami siatkówki, problematyką jaskrową, chirurgii zaćmy a także onkologii. Tak bogaty program naukowy został przygotowany przez Panią Profesor Marta Misiuk-Hojło – Kierownika Kliniki Okulistyki USK we Wrocławiu, pomysłodawczynię konferencji, która od pięciu edycji, niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

 Okulistyka jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dyscyplin naukowych, w zakresie diagnostyki oraz metod leczniczych – dlatego podczas konferencji uczestnicy głosowali na listę pięciu najważniejszy dokonań w tej dziedzinie. Konferencja została objęta patronatem honorowym przez JM Rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz prezesa Dolnośląskiej Izby Lekarskiej.

Więcej informacji również na stronie konferencji www.okulistyka-kontrowersje.pl