Akademia Niewydolności Serca
(25.10.2021)

Akademia Niewydolności Serca: spotkania ekspertów w całej PolsceNa platformie edukacyjnej educardio.umw.edu.pl Instytutu Chorób Serca Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu udostępnione zostały informacje dotyczące nadchodzących wydarzeń organizowanych przez Akademię Niewydolności Serca.

W skład Rady Naukowej Akademii Niewydolności Serca wchodzą m.in.: Prof. Andrew Coats, Prezes Asocjacji Niewydolności Serca Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Prof. Marco Metra współprzewodniczący grupy ekspertów, która opracowała nowe europejskie zalecenia dotyczące diagnostyki i leczenia chorych na niewydolność serca.

W IV kwartale 2021 roku Akademia Niewydolności Serca , zaprasza Państwa do udziału w czterech regionalnych spotkaniach eksperckich pod hasłem „Nowe europejskie zalecenia dotyczące niewydolności serca”. Akcja szkoleniowa obejmuje swoim zasięgiem całą Polskę. Jej celem jest wymiana myśli oraz dyskusja w gronie ekspertów na temat najnowszych europejskich zaleceń dotyczących diagnostyki i leczenia chorych na niewydolność serca, metod ich wdrażania do codziennej praktyki klinicznej oraz monitorowania skuteczności tych działań w prospektywnych rejestrach i programach lekowych.

„Nowe europejskie zalecenia dotyczące diagnostyki i leczenia chorych na niewydolność serca to przełom. To – śmiało można powiedzieć – rewolucja w podejściu do diagnostyki i leczenia chorych na niewydolność serca. To całkiem nowe spojrzenie na to czym jest niewydolność serca oraz jak i czym ją leczyć. Zróbmy wszystko, aby nowe zalecenia stały się przedmiotem rozmów, dyskusji w gronie kardiologów (i nie tylko!), by zostały poznane i docenione w środowisku medycznym. Spotkania w szerokim gronie wybitnych specjalistów mają ułatwić dyskusję, tak aby wspólnymi siłami znaleźć jak najskuteczniejsze metody wprowadzenia ich w życie” – mówi prof. Ewa A. Jankowska, współautorka europejskiego dokumentu. Spotkania odbędą się w różnych terminach w czterech miastach Polski, tak aby w debacie mogło wziąć udział jak najszersze grono specjalistów z całego kraju- uczestniczących w opiece specjalistycznej nad chorymi z niewydolnością serca.

Terminy:
  • 28 października – Warszawa, we współpracy z Narodowym Instytutem Kardiologii w Warszawie oraz Uniwersytetem Medycznym w Łodzi
  • 16 listopada - Gdańsk, we współpracy z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym oraz Pomorskim Uniwersytetem w Szczecinie
  • 22 listopada – Kraków, we współpracy z Instytutem Kardiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum oraz Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu
  • 7 grudnia – Poznań, we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu

Propozycja skierowana jest do kardiologów, internistów, lekarzy rodzinnych, geriatrów, ale też do fizjoterapeutów, pielęgniarek i innych pracowników opieki zdrowotnej zainteresowanych tematem niewydolności serca.

Program spotkań oraz link do rejestracji dostępny na stronie platformy https://educardio.umw.edu.pl/akademians 

Internetowe Konto Pacjenta

Wyniki Laboratoryjne

Portal Pacjenta

Sieć kardiologiczna

1.jpg

Konsultacje anestezjologiczne

konsultacje2.jpg

Badanie opinii pacjentów

1.jpg

Studenci materiały szkoleniowe i informacje

materialy_szkoleniowe.jpg

Medycyna Nuklearna
Unicef

USK pomaga UkrainieObraz_423.jpg