Informacje o Chirurgii Ogólnej,  Małoinwazyjnej i Proktologicznej

W ostatnich latach znacznie wzrosło zainteresowanie pacjentów oraz lekarzy wszystkich specjalności zabiegowych nowymi technikami operacyjnymi zwanymi chirurgią małoinwazyjną. Osiągnięcia techniki wprowadzone do medycyny stwarzają nowe możliwości rozpoznawania i leczenia w wielu specjalnościach, także zabiegowych. Wprowadzenie toru wizyjnego umożliwia przeniesienie obrazu z wnętrza człowieka na ekran monitora. Pozwala to na ocenę zmian i ich wycięcie, podobnie jak klasycznym sposobem, po szerokim rozcięciu powłok. Konstrukcja nowych instrumentów do cięcia tkanek, tamowania krwawienia, zamykania naczyń, zespalania narządów stwarzają nowe możliwości w wielu specjalnościach zabiegowych.

Chirurgia małoinwazyjna ma na celu zmniejszyć uraz operacyjny i stosowana jest w wielu dziedzinach. W endoskopii można tamować krwawienia, wycinać polipy. W chirurgii jamy brzusznej tą techniką zwaną w tym przypadku laparoskopią wycina się pęcherzyk żółciowy, nadnercza, śledzionę, żołądek, jelita, wyrostek robaczkowy, wykonuje się operacje przepuklin, przeciwrefluksowe i wiele innych. Są to tylko niektóre możliwości chirurgii małoinwazyjnej. Dlaczego chirurgia małoinwazyjna ? Wynik operacji jest porównywalny z tradycyjną operacją ale operacje wykonuje się z małych cięć służących do wprowadzania instrumentów. Sprawia to, że po operacji chory odczuwa mniej bólu, jest mniejsze ryzyko zakażenia i powstania przepukliny pooperacyjnej.

Chory jest wcześniej uruchamiany, wcześniej opuszcza szpital i może wrócić do pełnej aktywności, a wynik kosmetyczny jest lepszy od operacji klasycznych. Zalety tych operacji powodują, że chorzy chętniej godzą się na leczenie operacyjne.

Po operacjach pacjenci kierowani są na dwie sale budzeń po 12 łóżek. Zabezpieczać ciężkich pacjentów będzie 40 łóżkowy Oddział intensywnej terapii należący do Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Lekarze kliniki przyjmują pacjentów w Poradni Chirurgii Małoinwazyjnej oraz w Poradni Proktologicznej znajdujących się w Przychodni Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ulicy Borowskiej 213. W ramach tych poradni wykonywane są drobne zabiegi chirurgiczne oraz diagnostyka i leczenie chorób odbytu.

Oprócz zabiegów laparoskopowych i endoskopowych klinika specjalizuje się w leczeniu chorób odbytu. Najczęściej występujące schorzenia to żylaki odbytu, przetoki okołoodbytnicze, szczeliny odbytu, nieotrzymanie stolca, wypadanie odbytu, polipy odbytnicy, powikłania związane ze sztucznym odbytem.

 

Shock Team

Internetowe Konto Pacjenta

Wyniki Laboratoryjne

Portal Pacjenta

Odwołanie wizyty

1.jpg

Sieć kardiologiczna

1.jpg

Dobry Posiłek

logo.jpg

Konsultacje anestezjologiczne

konsultacje.jpg

Wykrywanie wad rozwojowych

UCCR.jpg

Centrum Robotyki

centrum_robotyki.jpg

Badanie opinii pacjentów

nowe.jpg

Studenci materiały szkoleniowe

nowe.jpg

Wolontariusze materiały szkoleniowe

kopia.jpg

Medycyna Nuklearna

 

Unicef

Informacja dla obywateli UkrainyUSK pomaga UkrainiePICT_6251.jpg