Nowy rektor UM


Prof. Piotr Ponikowski rektorem Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu


Czytaj dalej...


  

Przełomowe wyniki badań nad czerniakiem błon śluzowych 

Wzrost ilości dwóch białek: PARP1 i IDO1 w komórkach nowotworowych pogarsza rokowania pacjentów z czerniakiem błon śluzowych – wykazały badania prowadzone przez dr. Piotra Donizego (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Uniwersytecki Szpital Kliniczny) we współpracy z prof. Mai P. Hoang (Uniwersytet Harvarda, Massachusetts General Hospital) oraz naukowcami z 11 ośrodków naukowych całego świata.


Czytaj dalej...


  

Odziały, które czasowo wstrzymały/wznowiły przyjęcia 

W związku z ujemnymi wynikami badań przesiewowych w kierunku COVID -19 pracowników Centrum Chorób Serca wszystkie kliniki działające jego w ramach wznowiły przyjęcia, pacjentów planowych oraz pilnych.


Czytaj dalej...


  

Wsparcie Kliniki Psychiatrii USK w związku pandemią koronawirusa
  

Odziały, które czasowo wstrzymały przyjęcia z uwagi na potwierdzone przypadki COVID-19. Raport z 15.05.2020 r. 

· Wszystkie oddziały realizują przyjęcia.


Czytaj dalej...


  

Kolejne stanowiska intensywnej terapii dla pacjentów z COVID-19 

Dziś przy ul. T. Chałubińskiego 1A otwarty został pododdział w ramach Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu (USK). Pododdział stanowić będzie zabezpieczenie dla regionu w leczeniu pacjentów z ostrą niewydolnością oddechową, spowodowaną wirusem SARS-CoV2. To wspólny projekt Wojewody Dolnośląskiego, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz USK. Do pracy w obiekcie oddelegowani zostali lekarze anestezjolodzy, pielęgniarki i ratownicy z innych oddziałów szpitala.


Czytaj dalej...


  

Maskotki Hydropolis ze specjalną wizytą w klinice "Przylądek Nadziei" USK 

Jak dbają o kondycję maskotki Hydropolis? Tego dowiedzieli się mali pacjenci klinki „Przylądek Nadziei” USK. Charyzmatyczna Ośmiornica i sympatyczny Rekin wspólnie z Szalonym Naukowcem ćwiczyli pod oknami szpitala, sprawiając wiele radości dzieciom w tym trudnym czasie.


Czytaj dalej...


  

Telekonsultacje w Centrum Chorób Serca

 

Szanowni Pacjenci,
Koleżanki i Koledzy Lekarze,

W obecnym czasie większość sił i środków ochrony zdrowia skierowana została do walki z trwającą epidemią COVID-19. Należy jednak pamiętać, że choroby układu sercowo-naczyniowego pozostają główną przyczyną zgonów w Polsce. Co więcej, pacjenci z chorobami układu krążenia (szczególnie nieleczonymi!) należą do grupy zwiększonego ryzyka zarówno zarażenia jak i niepomyślnego przebiegu infekcji COVID-19.

Czytaj dalej...


  

Testy pracowników USK przebywających w izolacji domowej


Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu - aby przyśpieszyć powrót do pracy personelu zarażonego wirusem SARS-CoV2 - uruchomił „wyjazdowy zespół wymazowy”. Wszystko po to, by jak najszybciej potwierdzić, czy zarażona osoba wróciła już do zdrowia i może zrezygnować z izolacji.

- Zależy nam, aby nasi pracownicy zostali jak najszybciej zbadani. Każda osoba, po dwóch tygodniach od potwierdzonego wyniku w kierunku COVID-19, będzie miała robione dwa takie wymazy – mówi dr Janusz Sokołowski, kierujący Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym USK. - Dziś testowane będą trzy pielęgniarki - z Oławy oraz z Wrocławia. Kolejny wymaz zaplanowany jest na poniedziałek, jeśli on również będzie ujemny, z takiej osoby, we współpracy z sanepidem, będzie zdjęty nakaz izolacji.

Zespół będzie docierał do pracowników szpitala izolowanych w domach, karetką udostępnioną przez Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu. W skład zespołu wchodzą pielęgniarka lub ratownik ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz kierowca.

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym pracuje ok 5 tys. osób. Obecnie 31 pracowników ma pozytywny wynik testu w kierunku koronawirusa.  

Rusza kardiologiczna telemedycyna

 

Centrum Chorób Serca Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu w trakcie trwającej epidemii, postanowiło udostępnić kardiologom, lekarzom POZ, oraz pacjentom, platformę umożliwiającą bezpieczny, zdalny kontakt ze szpitalem, dzięki której możliwa będzie kwalifikacja do hospitalizacji i leczenia interwencyjnego.

  

Zawały i nowotwory w czasie epidemii


Z powodu epidemii koronawirusa coraz więcej pacjentów kardiologicznych i onkologicznych zbyt późno trafia do szpitala. Powodem jest obawa przed zakażeniem.

Czytaj dalej...


  

Klinika Ginekologii USK wznowiła przyjęcia.Szanowni Państwo,

Znamy już wyniki testów w kierunku wirusa SARS-CoV-2, pacjentów i pracowników przebywających w Klinice Ginekologii i Położnictwa USK przy ul. Borowskiej. Po tym jak u jednego z pracowników kliniki - położnej wykryto koronowirusa,wykonaliśmy ponas 50 testów pacjentom i ponad 60 pracownikom kliniki.

- Wszystkie są negatywne, dlatego dziś wznowiliśmy przyjęcia- mówi prof. Mariusz Zimmer - kierownik Kliniki Ginekologi i Położnictwa przy ul. Borowskiej. - Zadziały nasze wewnętrzne procedury, dzięki którym szybko udało nam się izolować pacjentów i personel kliniki. Dzięki temu, że mamy własne laboratorium wyniki testów znaliśmy już po 7 godzinach od ich przeprowadzenia.

Laboratorium USK od początku oznaczania SARS-CoV-2 wykonało już blisko 5000 badań w tym 679 pacjentom i 536 personelowi szpitala.

Czytaj dalej...


  

Badania, na które czeka cały świat


Ruszył pierwszy program badania leku, dającego nadzieję na zapobieganie lub zmniejszenie ciężkich powikłań płucnych w przebiegu zakażenia koronawirusem. Pierwszy pacjent został dziś (09.04.2020) zakwalifikowany.

Badanie, którego autorami jest zespół ekspertów w dziedzinie badań klinicznych i specjalistów chorób zakaźnych z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu prowadzone jest w kilku ośrodkach w Polsce (oprócz Wrocławia m.in. w Łodzi, Poznaniu). Program został wybrany i sfinansowany przez Agencję Badań Medycznych jako jeden z priorytetowych kierunków walki z epidemią wirusa COVID-19.

Czytaj dalej...


  

Informacja Covid-19


Szanowni Państwo,

W związku wykryciem przypadków zarażenia koronawirusem pacjenta oddziału przeszczepowego oraz bezobjawowego zakażenia u jednej osoby z personelu, prof. Leszek Szenborn, kierujący Dywizją Pediatryczną Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu w czasie epidemii, powołał w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei” USK zespół ekspercki.

Do pracy w klinice została oddelegowana dr Agnieszka Matkowska-Kocjan, specjalista pediatrii i chorób zakaźnych, która wspólnie z kierownictwem kliniki będzie planowała akcje wymazowe u wszystkich osób z kontaktu z osobami zarażonymi.

W piątek 3 kwietnia, w związku z wykryciem zakażenia u pacjenta oddziału przeszczepowego, zastępca dyrektora USK ds. lecznictwa Bogusław Beck, kierujący Sztabem Kryzysowym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu podjął decyzję o wykonaniu 45 badań personelowi kliniki oraz opiekunowi pacjenta.

W sobotę 4 kwietnia badania w kierunku wirusa SARS-CoV-2 są kontynuowane wobec wszystkich pacjentów, pracowników kliniki, włącznie z personelem pomocniczym, administracyjnym i usługowym kliniki, który kontaktował się z pacjentami i personelem Przylądka Nadziei w ciągu ostatnich 14 dni.

Testy są także wykonywane u opiekunów pacjentów, którzy w trakcie ostatnich dwóch tygodni przebywali na terenie kliniki. Do tej pory w Przylądku Nadziei pobrano 200 próbek. W przeprowadzonych badaniach szpital wspiera finansowo Fundacja na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Zakażona pacjentka z oddziału przeszczepowego ma 15 lat, jest 7 dni po przeszczepie – jej stan lekarze określają jako stabilny.

***

Ponadto wyniki testów wykazały obecność SARS-CoV-2 u 6 osób (3 pacjentów oraz 3 pracowników personelu USK) w: Klinice Chorób Serca; Klinice Chorób Wewnętrznych, Zawodowych i Nadciśnienia Tętniczego; Klinice Chirurgii Ogólnej, Małoinwazyjnej i Endokrynologicznej, w Oddziale Intensywnej Terapii oraz Centralnej Izby Przyjęć przy ul. Curie-Skłodowskiej.

W związku z zaistniałą sytuacją 40 pracowników wymienionych klinik i oddziałów przebywa na kwarantannie domowej. Szpital postępuje zgodnie z ustaloną ścieżką wywiadu epidemiologicznego pod nadzorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Pacjenci są izolowani na ternie szpitala.
Z przeprowadzonych wczoraj kilkudziesięciu testów osób z tzw. istotnego kontaktu żaden nie był pozytywny. Testy pacjentów oraz personelu szpitala będą kontynuowane zgodnie z rekomendacjami naczelnego epidemiologa szpitala.

Laboratorium molekularne USK w trybie 24-godzinnym wykonuje dziennie kilkaset testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 na potrzeby sanepidu, pacjentów szpitala oraz jego pracowników.

W pozostałych oddziałach szpitala pacjenci są przyjmowani bez zmian.

  

Informacja w spawie zarażenia Covid -19


W piątek 3 kwietnia otrzymaliśmy pozytywny wynik testu w kierunku koronawirusa u sześciu osób; trzech pacjentów oraz trzech pracowników szpitala (ratowników oraz pielęgniarki).

Pacjenci i pracownicy na wszystkich oddziałach, na których pojawił się koronawirus zostali objęci reżimem sanitarnym. Szpital wykonał blisko 50 testów osobom z kontaktu, ponad 40 osób zostało skierowanych na kwarantannę domową.
Obecnie wejście na teren klinik mają tylko pracownicy USK przy zachowaniu środków bezpieczeństwa.

  

Wyniki badań diagnostycznych wysyłane za pośrednictwem
Poczty Polskiej


Szanowni Państwo,
ze względu na podwyższone ryzyko epidemiologiczne związane z koronawirusem COVID-19 i koniecznością bezwzględnego ograniczenia kontaktu, wyniki badań diagnostycznych tj. rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy będą do pacjenta wysyłane za pośrednictwem Poczty Polskiej.
Pracownik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu będzie kontaktował się telefonicznie z pacjentem przed wysłaniem wyniku badań w celu potwierdzenia woli przekazania badań w takiej formie.

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny – 885 853 045.  

Uszyj maseczkę dla szpitala / przyjdź we własnej maseczce do lekarzaDziękujemy za wszelką pomoc, jaką od Państwa otrzymujemy. Obecnie bardzo potrzebujemy maseczki chirurgiczne – przyjmiemy każdą ich ilość. Będą z nich korzystać pracownicy z obsługi szpitala, otrzymają je także pacjenci, którzy będą wchodzić do szpitala. Maseczki mogą być bawełniane lub flizelinowe. Będziemy je odbierać przed szpitalem, po wcześniejszym umówieniu: tel. 506 810 985, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Następnie trafią one do sterylizacji szpitalnej.

Dzięki Waszym darom pacjenci i pracownicy szpitala będą bezpieczni.

Czytaj dalej...  

TELEPORADAdla pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we WrocławiuCzytaj dalej...


  

Pilnie zatrudnimy salowe i noszowych


Jeśli chcecie Państwo dołączyć do zespołu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu – zachęcamy do kontaktu. Obecnie potrzebujemy pracowników na stanowiska: salowa oraz noszowy. Oferujemy umowę o pracę.


Osoby zainteresowane, prosimy o przesyłanie danych kontaktowych na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub o zgłoszenie pod numerem tel. 71 733 11 42 (w godz. 8:30 - 15:00)


  

Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu szuka wolontariuszy


Szpital prosi o wsparcie w pracy organizacyjnej oraz administracyjnej osoby, które mogłyby wesprzeć placówkę w działaniu w najbliższych tygodniach. Chętnych prosimy o kontakt z Działem Personalnym:

Krzysztof Mętel
e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel. 71 733 11 42  

Informacja dla firm gastronomicznych dostarczających personelowi USK bezpłatne posiłkiWrocławskim restauratorom dziękujemy za piękny gest solidarności z pracownikami ochrony zdrowia.

Jeśli nadal będziecie Państwo mieli takie życzenie - posiłki prosimy dostarczać o godzinie 15.00 do wejścia głównego szpitala przy ul. Borowskiej 213. Nasi pracownicy będą je przekazywać personelowi poszczególnych klinik szpitala.

Dziękujemy za każdy gest wsparcia, jaki kierujecie Państwo w naszą stronę. Robimy co w naszej mocy, by ratować zdrowie wszystkich pacjentów, którzy trafiają do naszej placówki.Czytaj dalej...


  

Wstrzymujemy wszystkie wizyty profilaktyczne dzieci w poradniach POZ i AOSW związku z sytuacją zagrożenia epidemiologicznego by ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się choroby poprzez kontakty osobiste zawieszamy wszystkie wizyty profilaktyczne dzieci i młodzieży w poradniach POZ i AOS, w tym szczepienia ochronne, które bez uszczerbku zdrowia mogą zostać przełożone na inny termin.
Bardzo prosimy Państwa o zrozumienie.


Zalecenia Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Zawieszenie badań przesiewowych w kierunku tętniaka aorty brzusznej


Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne zawieszamy do odwołania wszystkie badania

Ogólnopolskiego Programu Bezpłatnych Badań Profilaktycznych - Diagnostyka Tętniaków Aorty Brzusznej.


Nowe terminy zostaną ustalone telefonicznie, po ustaniu zagrożenia zakażenia koronawirusem.


Przepraszamy za wszelkie niedogodności.Czytaj dalej...


  

UWAGA !W trosce o zdrowie Pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, by zminimalizować ryzyko zarażenia wirusem SARS-Cov-2 (koronawirus),

WSTRZYMUJEMY


1. Wszystkie planowe przyjęcia na oddziały szpitalne.
2. Wszystkie planowe wizyty w poradniach specjalistycznych USK przy ulicach: Borowskiej 213, Chałubińskiego, Skłodowskiej-Curie, Pasteura.
3. Planowe zabiegi fizjoterapeutyczne i rehabilitacji dziennej.
4. Planowe badania w pracowniach diagnostycznych (tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, badanie USG, RTG, gastroskopia oraz kolonoskopii, densytometria).Czytaj dalej...  Dekontaminacja SOR

W piętek 13 marca do szpitalnego oddziału ratunkowego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu pogotowie przywiozło starszego mężczyznę, którego objawy mogą sugerować zakażenie koronawirusem. Po przeprowadzonym wywiadzie okazało się, że miał kontakt z osobą przebywającą w strefie zwiększonego ryzyka epidemiologicznego.

Pracownicy SOR byli odpowiednio zabezpieczeni. Pacjent w oczekiwaniu na wyniki badań przebywa w izolatce. SOR w części dla karetek do godz. 17.00 będzie poddany dekontaminacji, a karetki na ten czas będą przekierowane do innych szpitali. Część przeznaczona dla pacjentów przychodzących samodzielnie, znajdująca się na innym piętrze i działa normalnie.

 

Uzupełnienie informacji:

W sobotę 14 marca otrzymaliśmy wyniki badań pacjenta w kierunku wirusa SARS Cov-2– był negatywny.

  USK szuka wolontariuszy

(13.03.2020)

 

Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu prosi o pomoc wszystkich studentów, którzy mogliby wesprzeć placówkę w działaniu w najbliższych tygodniach.

Z apelem o wsparcie szpitali klinicznych zwrócił się do uczelni Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. USK prosi o wsparcie zarówno w pracy przy pacjentach, jak i organizacyjnej oraz administracyjnej. Osoby chętne zgłosić się mogą do szpitala - za kontakt z wolontariuszami odpowiada Krzysztof Mętel e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 71 733 11 42.

UWAGA! Osoby, które wysłały już swoje zgłoszenie pod adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. nic nie muszą robić - przekażemy je do szpitala - czekajcie na kontakt.

Bardzo dziękujemy za tak liczne zgłoszenia. Jesteśmy zbudowani postawą naszych studentów..

Czytaj dalej...

   Karetka z ECMO

Prezydent Wrocławia przekazał Uniwersyteckiemu Szpitalowi Klinicznemu we Wrocławiu 1 mln. złotych na zakup karetki kontenerowej do przewozu pacjentów z ostrą niewydolnością oddechową.  Ćwiczenia na wypadek zwiększonej liczby osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem

W środę 4 marca na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu przy ul. Borowskiej 213 zostało przeprowadzone próbne rozłożenie polowej przyszpitalnej izby przyjęć.

Ćwiczenia prowadzone były na wypadek, gdyby wystąpiła konieczność uruchomienia dodatkowych powierzchni pod badanie osób z podejrzeniem, bądź zakażeniem koronawirusem.
  

Wrocław 27.02.2020r.

 

Szanowni Państwo,

 

w związku z sytuacją epidemiologiczną – zwiększoną zachorowalnością na grypę oraz stwierdzonymi przypadkami infekcji grypowych w USK,

 

wprowadzam bezwzględny zakaz odwiedzin u pacjentów

 

hospitalizowanych na wszystkich oddziałach USK do odwołania.


Bogusław Beck
Zastępca dyrektora ds. Lecznictwa  

Serdecznie zapraszamy na konferencję:

CHOROBY TRZUSTKI I WĄTROBY W PRAKTYCE LEKARZA RODZINNEGO

13.03.2020 GODZ. 14.30

SALA WYKŁADOWA KATEDRY I ZAKŁADU MEDYCYNY RODZINNEJ we Wrocławiu

więcej informacji:

 


  

Przełom w leczeniu pacjentów, którzy z uwagi na rzadką chorobę o tle genetycznym (aHUS) nie kwalifikowali się do przeszczepu.  

XI Zjazd Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej  

Złote Serce dla Profesora Dragana


Nagroda jest wyrazem wdzięczności pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu za bezinteresowną pomoc, życzliwość i wrażliwość na ludzkie cierpienie. Za bycie człowiekiem.

Czytaj dalej...


  

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarł prof. Andrzej Wall


Były Kierownik Kliniki Ortopedii w latach1981-2007.

Czytaj dalej...


  

Apel Polskiej Unii Szpitali Klinicznych dotyczący dramatycznej sytuacji finansowej szpitali klinicznych
  

Już w pierwszym roku działalności Centrum Chorób Serca może się pochwalić sukcesami


1 lutego 2019 r. mija rok pracy Centrum Chorób Serca, powołanego do życia decyzją Senatu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. CCHS jest nową strukturą Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu na bazie Kliniki Kardiologii oraz Kliniki Chorób Serca, dedykowaną rozpoznawaniu i leczeniu chorób serca.  

Uwaga! Zmiana siedziby Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej od 1 lutego 2020


Klinika
przeniesiona zostanie na ul. Borowską 213 – V piętro budynek B.

Przypadki ostro-dyżurowe z zakresu chirurgii dziecięcej
– pacjenci będą przyjmowani przez SOR ul. Borowska 213 specjalnie uruchomioną ścieżką dziecięcą.

Poradnie dziecięce:
chirurgiczna, urologiczna i onkologiczna - budynek „L” ul. Borowska 213.

W biletomatach
- by usprawnić przyjęcia, w ramach systemu kolejkowego została utworzona specjalna kolejka dla oddziałów i poradni dziecięcych.

Wszelkie pytania związane z przeprowadzką proszę kierować na adres e-mail:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Telefony kliniki od 1 lutego 2020 r.:

Sekretariat kliniki – tel. 71 736 49 00
Sekretariat medyczny – tel. 71 736 49 03
Rejestracja ogólna – tel. 71 733 16 00.  


Szanowni Państwo,
informujemy, że od dnia 16.01.2020 r. odbiór dokumentacji medycznej
w pok. 4.71 b, III piętro
budynek FB (naprzeciw wind)
w godz. 10.00 - 14.00.  

Nowe możliwości obrazowania dna oka


Klinika Okulistyki Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej ma nowe urządzenie - Funduskamerę Topcon TRC - 50DX do wykonywania zdjęć oka i angiografii fluoresceinowej u pacjentów zagrożonych trwałą ślepotą. Urządzenie o wartości 230 000 zł. zostało zakupione ze środków Fundacji KGHM "Polska Miedź" i znajduje się w Pracowni Angiografii Fluoresceinowej.  

Finał WOŚP w USK


Zbliża się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji w niedzielę 12. stycznia 2020 r. w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu odbędą się badania profilaktyczne dzieci. Na badania w ramach WOŚP nie będą potrzebne skierowania.  

Nabór partnera w ramach konkursu Ministerstwa Zdrowia


Ogłoszenie o naborze w ramach "Pilotażowy program profilaktyki chorób odkleszczowych"  

Strażackie Mikołajki w USK


W sobotę 21. grudnia członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej – Grupy Ratownictwa Specjalistycznego „Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce” zorganizują dla dzieci leczonych na oddziałach pediatrycznych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu niespodziankę z okazji Świąt Bożego Narodzenia.  

Przylądek Nadziei certyfikowany do stosowania terapii CAR-T


Wrocław, 4 grudnia 2019 r. Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu ukończył certyfikację ośrodka i uzyskał akredytację do leczenia terapią CAR-T dzieci z ostrą białaczką limfoblastyczną (ALL). Wkrótce leczenie rozpocznie pierwszych trzech pacjentów kliniki.  

Medyczne science fiction staje się rzeczywistością


Pacjent leży na stole operacyjnym, lekarze wycinają mu serce, przekładają do miski w innym końcu sali, usuwają z niego guz wielkości jabłka, naprawiają, a potem z powrotem umieszczają w jego ciele. Serce zaczyna bić, a mężczyzna po kilku dniach spaceruje po szpitalnym korytarzu, rozmawia i szykuje się na powrót do domu. O pierwszym na Dolnym Śląsku autoprzeszczepieniu serca, wykonanym w listopadzie przez lekarzy Centrum Chorób Serca Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu nawet doświadczeni kardiolodzy i kardiochirurdzy mówią, że była to operacja jak z science fiction. Mało kto ma okazję być świadkiem takiego zabiegu, bo przeprowadza się je niezwykle rzadko.  

Prof. Piotr Ponikowski wśród najbardziej wpływowych naukowców świata


Listę najbardziej wpływowych naukowców świata tworzy Clarivate Analytics. Obejmuje ona reprezentantów 1200 instytucji, z ponad 60 krajów, włączając w to aż 23 laureatów Nagrody Nobla, w tym trzech tegorocznych. Polaków reprezentują na tej liście cztery osoby  

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach


Już po raz dwunasty, 18 listopada Europa obchodzi Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EDWA)
Został on ustanowiony w 2008 roku przez Komisję Europejską na wniosek Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób. Wydarzenie jest skierowane zarówno do pacjentów jak i personelu medycznego.  

17 listopada Światowy Dzień Wcześniaka w Klinice Ginekologii i Położnictwa przy ul. Chałubińskiego 3


Serdecznie zapraszamy Rodziców wcześniaków i ich pociechy, urodzone w naszej Klinice w ciągu całego jej istnienia na obchody Światowego Dnia Wcześniaka. Ten ważny dla Państwa i dla nas dzień, celebrowany na całym świecie przypada 17 listopada.  

Światowy Dzień Cukrzycy w USK


14 listopada w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu przy ul. Borowskiej 213 zaplanowano akcje profilaktyczną z okazji przypadającego na ten dzień Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. W tym dniu będzie można skorzystać m.in. z konsultacji diabetologa i dietetyka, skontrolować poziom cukru, zbadać ciśnienie tętnicze, wykonać pomiar wskaźnika masy ciała

 


  

Implanty


(06.11.2019, Wrocław) Uniwersytecki Szpital Kliniczny dołączył do ośrodków wszczepiających implanty słuchowe. Pacjenci z Dolnego Śląska nie muszą już jeździć na operacje do Poznania, Warszawy czy Łodzi  

16 listopada Światowy Dzień Wcześniaka w Klinice Neonatologii USK przy ul. Borowskiej 213


Spotykamy się po raz kolejny, już 16 listopada 2019 r., w godzinach 10.00 - 14.00, w głównym holu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego (ul. Borowska 213, 50-556 Wrocław).
Zapraszamy Rodziców wraz z Dziećmi.  

Nabór partnera w ramach konkursu Ministerstwa Zdrowia


Ogłoszenie o naborze w ramach Ogólnopolski Program Profilaktyki Przewlekłych Bólów Kręgosłupa  

Zapraszamy na szkolenie Członków oraz Sympatyków Oddziału Terenowego Sekcji Transfuzjologicznej PTHiT


w dniu 30.10.2019 r.,
w godzinach 11:00-14:00
w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym
ul. Borowska 213,
sala 3.48, budynek H, II piętro.  

Specjalistyczna diagnostyka w jeden dzień


Wizyta u specjalisty, wszystkie konieczne badania, konsylium, diagnoza, ustalony dalszy plan leczenia i to wszystko jednego dnia. Tak od października br. wygląda opieka nad pacjentem kardiologicznym w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, gdzie w Centrum Chorób Serca uruchomiono oddział szybkiej diagnostyki.  

Małe rzeczy bardzo bolą


Nowoczesna dwumobilna proteza kciuka wszczepiona w Klinice Chirurgii Urazowej i Chirurgii Reki USK pozwoli 51-letniej pacjentce normalnie funkcjonować. Kobieta od lat zmaga się z chorobą zwyrodnieniową stawu śródręcznego, co wiąże się z ogromnym bólem przy każdym ruchu dłonią.  

Wyślij babcię do kliniki


Nie ma za starych kobiet do tych zabiegów. Najstarsza pacjentka I Kliniki Ginekologii i Położnictwa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, u której lekarze przeprowadzili operację związaną z obniżeniem narządów miednicy, miała 93 lata.  

Amyloidoza - choroba pełna niewiadomych


Oszacowanie liczby przypadków amyloidozy, poprawa diagnostyki tej choroby, a co za tym idzie jej skutecznego leczenia – to główne cele unikatowego w skali kraju projektu, prowadzonego od kilku miesięcy w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu.  

Prof. Piotr Ponikowski uhonorowany Dolnośląskim Kluczem Sukcesu.


Uroczysta Gala wręczenia nagród XIII Edycji Dolnośląskiego Klucza Sukcesu odbyła się 9 września br. w Arboretum w Wojsławicach. Prof. Piotr Ponikowski otrzymał tytuł Największej Osobowości w Promocji Dolnego śląska.
  

O sercu dla seniorów


Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu i Fundacja Wspierajmy Seniorów zapraszają na cykl spotkań edukacyjnych dla pacjentów "AKTYWNY SENIOR W SERCU EDUKACJI".
Spotkania obywają się sali konferencyjnej przy ul. Borowskiej 213 (budynek FA, sala 1.29 ).  

Wpływ sposobu karmienia dziecka na profilaktykę alergii


nabór do badania klinicznego

Zapraszamy mamy karmiące wyłącznie piersią, których dzieci nie ukończyły jeszcze 4 tygodni, do udziału w wieloośrodkowym europejskim badaniu klinicznym prowadzonym w Klinice Neonatologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.  

Immunoterapia cenniejsza niż diament w leczeniu neuroblastomy


Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu (USK) rozpoczął immunoterapię u pierwszych dzieci z neuroblastoma, ułatwił w ten sposób dostęp do leczenia dla małych pacjentów. Dotychczas taką terapię w Polsce oferował jedynie Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie.  

Informacja dla samodzielnie zgłaszających się na SOR.


Szanowni Państwo,
W związku z remontem SOR 4 Wojskowego Szpitala Klinicznego przy ul. Weigla 5
i ograniczeniem przyjmowania karetek przez Szpital Wojskowy, czas oczekiwania na udzielenie pomocy w naszym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym będzie wydłuzony -
za co Państwa serdecznie przepraszamy.Naszą misją jest maksyma:


"Jesteśmy po to,
żeby leczyć,
kształcić kadry
i rozwijać wiedzę medyczną"

Nasz Szpital jest wiodącą, wielospecjalistyczną jednostką opieki zdrowotnej województwa dolnośląskiego, dla której organem założycielskim jest Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Placówka udziela świadczenia zdrowotne z zakresu podstawowej i specjalisycznej opieki zdrowotnej, wykonując zadania badawczo-naukowe, uczestnicząc w przygotowaniu osób do wykonywania zawodu medycznego i kształcenia osób wykonujących zawód medyczny.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny wyposażony jest w nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną zakupioną w ramach inwestycji centralnej budżetu Panstwa. Centrum Kliniczne obejmuje swoją powierzchnią ponad 15 hektarów i są w nim zlokalizowane 22 kliniki z 29 oddziałami, 28 poradni specjalistycznych, 15 pracowni, a ponadto stacje dializ i szpitalny oddział ratunkowy wraz z lądowiskiem dla helikopterów. Od roku 2010 możemy się pochwalić nowoczesnym działem rehabilitacji, a w 2011 roku szkołą rodzenia dla młodych matek.

W tym samym roku zakonczyliśmy konsolidację klinik i jesteśmy w stanie zapewnić naszym pacjentom pełną profesjonalną obsługę w jednym miejscu, co znacznie skraca czas przeprowadzania badan oraz zapewnia komfort psychiczny przez uniknięcie transportowania po różnych obiektach. W przeciągu 3 lat hospitalizowaliśmy 180 tys. osób, wykonaliśmy ok. 36 tys. zabiegów oraz ponad 4 mln. badan laboratoryjnych. Posiadamy jeden z najnowocześniejszych i największych obiektów szpitalnych na terenie Dolnego Śląska.

Dyrektor Naczelny

Głównym celem naszej działalności jest zapewnienie pacjentom Dolnego Śląska wszystkich świadczen zdrowotnych na jak najwyższym poziomie w oparciu o doświadczenie i profesjonalizm zatrudnionych w nim pracowników naukowych, specjalistów oraz całego personelu medycznego z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu leczniczego, procedur i metod zabiegowych.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 4