Testy antygenowe w USK

Testy antygenowe w USK

Punkt pobrań w USK uruchomił możliwość wykonania testu antygenowego na obecność wirusa Sars-Cov-2. Wyniki wraz z zaświadczeniem w języku polskim i angielskim są gotowe pół godziny po wykonaniu testu.

Testy antygenowe są wykonywane w punkcie pobrań USK od poniedziałku do niedzieli w godzinach 13:00-15:00.

W USK można również wykonać testy wymazowe PCR, które w przypadku podróży zagranicznych są wymagane przez niektóre kraje (w godz. 8:00 – 15:00).


UWAGA!

Przed wyjazdem na zagraniczny urlop należy się upewnić, który rodzaj testu jest wymagany w danym państwie. Aktualne informacje na temat ograniczeń epidemiologicznych wprowadzanych w różnych państwach znajdują się na stronie MSZ: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych .

Osoby, które zgłaszają się na wymaz, muszą mieć przy sobie dokument tożsamości z numerem PESEL .

Cena testów komercyjnych (płatność jedynie kartą):
- test antygenowy – 120 zł
- test PCR - 505 zł

W przypadku, gdy wynik testu komercyjnego będzie pozytywny, szpital ma obowiązek zgłosić ten fakt do właściwej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

W punkcie pobrań pobrań USK możliwe jest też wykonanie testów antygenowych zorganizowanych grup turystycznych (powyżej 10 osób). Listę uczestników wraz z niezbędnymi danymi należy wysłać 2 dni przed terminem pobranie na: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Szczegóły w załączniku: link .

Przypominamy, że tzw. punkt pobrań znajduje się na oznaczonym podjeździe - po prawej stronie od wejścia głównego do szpitala przy ul. Borowskiej 213 (obok Szpitalnego Oddziału Ratunkowego), a badania materiałów wykonywane są w Laboratorium Biologii Molekularnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

Punkt pobrań USK przy ulicy Borowskiej 213 jest czynny codziennie (od poniedziałku do niedzieli) w godz. 8.00-15.00. W godzinach tych przyjmowani są zarówno pacjenci ze skierowaniami od lekarza POZ, wygenerowanymi przez system pacjent.gov.pl, jak również osoby zgłaszające się na tzw. testy komercyjne.

 

Studenci materiały szkoleniowe i informacje

materialy_szkoleniowe.jpg
Obraz_425.jpg

BIP

bip_maly.gif