Teatr Komedia

Teatr zagości u pracowników szpitala

Zaproszenie do bezpłatnego udziału w spektaklu on-line „Boening Boening”, otrzymali od Wrocławskiego Teatru Komedia pracownicy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. To świąteczny prezent od aktorów oraz podziękowanie za ostatnie miesiące ciężkiej pracy.

Zainteresowanie udziałem w przedstawieniu było ogromne. „To piękny prezent”, „Dziękujemy zespołowi teatru za niespodziankę”, „Wspaniale, że ktoś pomyślał, w tych dziwnych czasach, aby zadbać o nasz dobry nastrój” - pisali pracownicy w mailach, zgłaszając chęć udziału w spektaklu. Sobotni wieczór z komedią „Boening Boening” spędzi ponad trzysta osób zatrudnionych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu.

Wrocławski Teatr Komedia z powodzeniem funkcjonuje od ponad 23 lat. Epidemia koronawirusa zmieniła jednak plany placówki, która zmuszona była ograniczyć swoją działalność. - Najlepiej czujemy się w roli gospodarza, który gości publiczność w swoich skromnych progach, pomyśleliśmy jednak, że może dla odmiany to my zapukamy do drzwi widzów i sprawimy by, mimo trudnych czasów, uśmiech zagościł na ich twarzach - mówi Wojciech Dąbrowski, dyrektor Wrocławskiego Teatru Komedia.

W grudniu Wrocławski Teatr Komedia zagra trzy spektakle on-line, które będą transmitowane na żywo: „Boeing Boeing”, „Pomoc domowa” oraz „Przyjazne dusze”. Bilety są dostępne na stronie internetowej placówki a inicjatywie patronuje prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Do udziału w przedstawieniu „Boeing Boeing” zaproszenie otrzymali pracownicy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. - Chcemy w ten symboliczny sposób podziękować za ogromną pracę, siłę i wytrwałość na polu walki o nasze życie i zdrowie - dodaje Wojciech Dąbrowski.

Piotr Pobrotyn, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nie ukrywa, że każda forma wsparcia oraz gest solidarności znaczy dla załogi placówki bardzo dużo. - Wiemy, że nie jesteśmy sami, że są ludzie, którzy doceniają nasz wysiłek, co daje nam dodatkową motywację i siłę - tłumaczy. - Mamy świadomość problemów, z jakimi borykają się instytucje kultury, więc tym bardziej jesteśmy wdzięczni. Wielu artystów z dnia na dzień zostało bez zajęcia, a jednak zachcieli podarować nam swój czas i talent.

 

Studenci materiały szkoleniowe i informacje

materialy_szkoleniowe.jpg
PICT_6251.jpg

BIP

bip_maly.gif