Testy na obecność koronawirusa w USK

Testy na obecność koronawirusa w USKUniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu przy ul. Borowskiej wykonuje refundowane oraz komercyjne testy na obecność wirusa SARS-CoV-2. Punkt pobierania wymazów do badań laboratoryjnych czynny jest od poniedziałku do niedzieli, jednak w różnych godzinach dla poszczególnych grup pacjentów.

Badania wykonywane są w Laboratorium Molekularnym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, natomiast sam punkt testowy - dla bezpieczeństwa epidemiologicznego pacjentów - znajduje się poza budynkiem placówki. Wymazy pobierane są na oznaczonym podjeździe przy Pracowni Endoskopowej (od strony Szpitalnego Oddziału Ratunkowego).

Godziny przyjęć:
  • Pacjenci przed planowym przyjęciem do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego - cały tydzień w godz. 7.30-10.00
  • Pacjenci ze skierowaniem od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej - cały tydzień w godz. 8.00-12.15
  • Pacjenci zgłaszający się na testy komercyjne - środy (w godz. 11.00-13.00) oraz soboty (w godz. 10.00-12.00)


Osoby, które zgłaszają się na test, muszą mieć przy sobie dokument tożsamości z numerem PESEL. Cena testu komercyjnego wynosi 505 zł (płatność jedynie kartą).

Wyniki badań:
  • Pacjenci przed planowym przyjęciem do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego - o wyniku badania informuje klinika, do której pacjent ma zostać przyjęty
  • Pacjenci ze skierowaniem od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej - o wyniku badania informuje lekarz POZ
  • Pacjenci zgłaszający się na testy komercyjne - wynik testu będzie dostępny następnego dnia roboczego w godz. 8.00-15.00 (za okazaniem dowodu tożsamości lub pisemnego upoważnienia) w punkcie Informacji Szpitala (hol główny)


W przypadku, gdy wynik testu komercyjnego będzie pozytywny, laboratorium ma obowiązek zgłosić ten fakt do właściwej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny testy na obecność SARS-CoV-2 wykonuje jedynie przy ul. Borowskiej. Nie ma możliwości przebadania się w laboratorium przy ul. Chałubińskiego.